ثبت آگهی درخواست خرید و فروش هرگونه ارز باید با رعایت قوانین محل فعالیت اشخاص صورت گیرد و مدیرسایت مسئولیتی در قبال تخلفات قانونی اشخاص ندارد. .
قوانین و مقررات
۱٫ سایت p3pay نه یک درگاه واسط پرداخت است و نه یک صرافی و یا حتی پرداخت یار دارای درگاه بانکی به معنی اخص آن ، این سایت صرفاً راه حل فنی نرم افزاری است برای اشخاص حقیقی و حقوقی که قانوناً امکان دریافت و پرداخت وجوه را دارند، بنابراین کاربران به تنهایی و تماماً مسئول رعایت قوانین و مقررات مربوط به دریافت و پرداخت وجوه در محل اقامت و فعالیت خود هستند و شخصاً و بر اساس مجوزهای قانونی مرتبط فعالیتهای دریافت و پرداخت را انجام میدهند و هیچگونه مسئولیتی متوجه مسئولین و مدیران سایت از بابت عدم رعایت مقررات کشوری و صنفی توسط کاربران نمی باشد.
۲٫ در صورتیکه به هر نحو مسئولین سایت متوجه شوند که کاربری مرتکب فعل یا ترک فعل غیر قانونی میگردد، می تواند به صلاحدید خود حساب کاربر مذکور را به همراه وجوه متعلقه مسدود و کلیه اطلاعات مرتبط با کاربر را به مقامات ذیصلاح انتظامی و قضایی مربوطه ارسال نماید.
۳٫ کاربران نباید به هیچ وجه اقدام به ثبت درخواستهای خلاف قانون، عرف و شرع اعم از کشور جمهوری اسلامی ایران و یا کشورهای ثالث نمایند.
۴٫ کاربران مجاز نیستند با ثبت درخواستها یا پیشنهادهای متعدد اقدام به دستکاری قیمت عادله بازار نمایند. مسئولین سایت کلیه درخواستها و پیشنهادها را تک تک بررسی و پیشنهادهای نادرست و ناعادلانه و مشکوک را از سامانه حذف می نمایند.
۵٫ کاربران اعم از حقیقی و حقوقی مسئول ارایه اطلاعات صحیح هستند و کشف هرگونه خلافی طی فرایندهای بازرسی، می تواند منجر به مسدود شدن حساب و یا قرارگرفتن در لیست فعالین مشکوک به عملیات مالی غیر قانونی گردد.
۶٫ کاربران اعم از حقیقی و نمایندگان حقوقی اذعان می نمایند که به کلیه قوانین و مقررات مربوط به فعالیتهای مالی در محل اقامت و فعالیت و کسب و کار خود اشراف داشته و اقدامی خلاف قانون و یا منافع کشور متبوع خود انجام نمی دهند و ضمناً کلیه مجوزها و اختیارات و صلاحیتهای لازم و کافی را برای دریافت و پرداخت و تبادل وجوه ریالی و ارزی در کشور مبدا و مقصد را دارا می باشند.
۷٫ کاربران می پذیرند که تحت هیچ عنوان و به هیچ وجه اطلاعات حساس حساب بانکی و کارتهای خود اعم از رمز عبور و نام کاربری را در اختیار کاربران دیگر سایت و یا حتی خود مسئولین سایت قرار نمی دهند و هرگونه ضرر و زیان ناشی از بی احتیاطی و اعتماد نادرست به کاربران دیگر سایت بر عهده خود ایشان است.
۸٫ کاربران اعم از عادی و تسهیلگران، داوری سایت را درخصوص انجام شدن و یا انجام نشدن پرداخت می پذیرند و در صورتی که اختلاف بیش از حد ۱۰۰۰۰ دلار باشد و یکی از طرفین همچنان مدعی انجام پرداخت باشد از یک کارشناس رسمی دادگستری و یا حسابرس مستقل دعوت خواهد شد که موضوع را بررسی و رای نهایی را اعلام نماید.
۹٫ این وبسایت در خارج از کشور ثبت شده و فعالیت میکند اما تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خریدوفروش محصولات و خدمات غیرقانونی و شرعی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
۱۰٫ جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق سایت ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
۱۱٫ کاربران می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد
۱۲٫ هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت است.
۱۳٫ این قوانین و مقررات ممکن است در هر زمان در جهت رعایت قوانین و مقررات به روز رسانی شود بنابراین کاربران ضمن پذیرش مقررات فعلی و فرآیندهای سایت می پذیرند همیشه خود را نسبت به قوانین و مقررات به روز نگه دارند و جهل به قوانین موضوعه رافع مسئولیتهای قانونی تلقی نمی گردد.